Forum HB

Technicy HB

Nie jesteś zalogowany na forum.

#26 2015-09-14 04:32:53

PiotrekS
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-24
Liczba postów: 17
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: WRZESIEŃ 2015

zm III 13.09.2015

Kilka palet z folią między kostką a deską palety, przez co były błędy na przenośnikach.

Regulacja czujki na przenośniku nr 60 – była odkręcona i przesunięta. Sprawdziłem pozostałe czujki na przenośnikach.

Sporo palet blokuje się na wyjeździe z dźwigu nr 2, paleta nie stoi równo na widłach podczas wysuwu. Trudno powiedzieć czemu, ale na dźwigu 1 jest podobnie a paleta się nie blokuje. Porównywałem szerokość ustawienia band, ustawienie profilu do którego dojezdza paleta na przenośniku z którego dzwig pobiera paletę i jest wszystko podobnie.

Wywrócona paleta nr 9093 (odstająca deska od palety zahaczyła o przenośnik podczas pobierania) na SRM2 została przeniesiona recznie poza HB.

Brama zewnętrzna na rampie 3 została uszkodzona przez samochód z windą – kilka wgnieceń na samej bramie, pokrzywiona prowadnica co jest powodem niedomykania się bramy do końca. Niezbędny będzie przyjazd serwisu.
Kierowca samochodu z firmy ARMIR ładujący się na Biedronkę Sieradz (nr rej. SL 85380 Pan  Kraśniewski Dariusz) nie poczekał aż brama zostanie podniesiona  żeby mógł wsunąć podest pod rampę.

Offline

#27 2015-09-15 04:47:19

Piotr
Administrator
Dołączył: 2015-08-23
Liczba postów: 22
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: WRZESIEŃ 2015

IIIzm
Od godziny 20.00 do ok. 2.00 przeprowadzaliśmy naprawę dźwigu nr 1. Od tej godziny dźwig pracuje poprawnie.

Ok 3.30 pojawił się alarm pożarowy w dokach na HB. Podczas załadunku małych samochodów „na Warszawę” dostawały się olbrzymie ilości ciepłego i wilgotnego powietrza na magazyn co powodowało aktywowanie czujek p.poż.
Nasze rampy nie są przystosowane do załadunku tak niskich samochodów, ponieważ  jak kurtyna powietrzna opuści się maksymalnie to i tak zostaje ponad metrowa szpara między nią, a dachem samochodu. Załadunek takiego samochodu trwa ok 30min, dlatego alarm pożarowy pojawiał się 3 razy.

Po tym zajściu poprosiłem koordynatorów by załadunek małych samochodów przenieść na inne rampy. Straż dzwoniła 3 razy w tej sprawie.

Po godzinie podjechał następny samochód, prawie jak TIR ale trochę mniejszy i sytuacja się powtórzyła mimo iż szczelina miedzy kurtyną, a dachem miała ok 10cm.

Dzisiaj na zewnątrz była bardzo duża wilgoć, zbliża się jesień i takich dni będzie coraz więcej. Trzeba rozwiązać tą sytuację i albo przystosować 2 rampy do mniejszych pojazdów, albo przenieść załadunek w inne miejsce.

Swoją drogą fajnie by było jak by ochrona miała schemat gdzie są poszczególne sekcje, czujki pożarowe i umiała odłączać strefy bądź pojedyncze czujki w centrali p.poż.

Offline

#28 2015-09-15 12:42:51

Artur
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-23
Liczba postów: 12
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: WRZESIEŃ 2015

15.09.2015 zmiana I

Zmiana bez większych awarii, jedynie uszodzona jest osłona łożysk na pierwszym przenośniku po którym jadą palety w HB. Zdjąłem tą osłonę, ile się dało to naprostowałem i założyłem ponownie. Prawdopodobnie została pogięta przez uszkodzoną wjeżdżającą paletę.
Poza tym opisałem i wysłałem do Karoliny i Rafała problem palet przyjeżdżających z Pelpina. Stosowany przez nich sposób foliowania powoduje że wózkowy wstawiający palety musi każdą z nich poprawić. Inaczej Infeeder wyrzuci ją z błędem "przestrzeni wideł"

Offline

#29 2015-09-15 20:50:54

Szymon
Administrator
Dołączył: 2015-08-23
Liczba postów: 10
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: WRZESIEŃ 2015

Zmiana spokojna.
Troch? pobawi?em si? hamulcem który wczoraj wymienili?my. Wnioski przes?a?em Technika HB.
Wymieniona wtyka owijarki.
Porozklejane naklejki : "PROSZ? ZAMYKA? DRZWI" oraz "NIEUPOWA?NIONYM WST?P WZBRONIONY" troch? zosta?o jak komu? przyjdzie do g?owy gdzie jeszcze powinny by? to prosz? da? zna? któremu? technikowi.
Kilka folii na paletach.

Offline

#30 2015-09-16 04:41:32

Piotr
Administrator
Dołączył: 2015-08-23
Liczba postów: 22
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: WRZESIEŃ 2015

Wi?kszo?? opisana w mailach + przechyli?a si? paleta na infiderze i uszkodzi?a zielon? lampk?. Nie mamy na zamian? to zabra?em z pierwszego pulpitu za infiderem, wi?c teraz tam jest tylko czerwona i robi za zielon?.
2 alarmy p.po?
Przesta?a dzia?a? brama w doku 2, prawdopodobnie przez wilgo?- wy??czona.

Offline

#31 2015-09-17 04:51:44

Szymon
Administrator
Dołączył: 2015-08-23
Liczba postów: 10
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: WRZESIEŃ 2015

Nadzwyczaj spokojna nic się nie działo poza 2 przekrzywionymi klockami.
Jest problem natomiast skraplającej wody na głównych wjazdowych drzwiach wjazdowych. Podczas zamykania przycinają się te paski które wiszą wewnątrz HB, powodują niedomykanie bramy. Pozostaje spora szczelina którędy  powietrze dostaje się do pomieszczenia przed HB. Problem jest również z urywającą się częścią która powoduje dociśnięcie drzwi ciężko to opisać która więc dołączam fotki.

Wiadomość dodana po 23 h 51 min 20 s:
Zmiana Spokoina.
Założone pokrowce chłodnicy 73 w HB
Trzeba zamówić serwis do doków szczegóły w mailach.
Obtłuczony lud z bramy wjazdowej do HB oraz z tych pasków które wiszą. Trzeba tego pilnować ponieważ kiedy lud a jest go tam spora warstwa dostanie ciepła zaczyna odpadać nie daj Boże spadnie komuś na głowę.
Poszukałem walizki na narzędzia szczegóły podesłałem Techniką.
Kilka wystających folii.

Offline

#32 2015-09-18 20:40:33

PiotrekS
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-24
Liczba postów: 17
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: WRZESIEŃ 2015

ZMiana II    18.09.2015

Zmiana dość spokojna.
SRM 1 zatrzymał mi się na Y14 podczas pobierania palety (utrata pozycji X ), próbowałem na różne sposoby go sprowadzić ale niestety miałem wycieczke. Pobrałem w półautomacie palete i odstawiłem na przenośnik – bałem się że pojedzie w to samo miejsce i wyrzuci ten sam błąd.
Kilka operacji w sapie i telefon do Moniki, i w miare szybko wszystko wrocilo do normy.

Na przenośniku grawitacyjnym 10 stanela zaraz za wózkiem paleta i stojąc tam jakiś czas system uznał że przenośnik grawitacyjny jest pełny. Została ona popchnieta recznie i się zsuwała ale kolejna paleta czekajaca przed wozkiem nie mogła ruszyc ze względu na zajetosc (brak jakiejkolwiek informacji że było zajęte).Inne dwie palety przeznaczone na 10-ke zjechały na bok i zostały przetransportowane przez wozkowych. Koordynator po rozmowie z Moniką ponownie wysłał telegram i paleta ruszyła.

Panowie od siatek na mojej zmianie zamontowali tylko kilka siatek przy układnicy drugiej ze względu na krótki czas jaki im dano (40 minut).

Przedmuchałem przenosniki na zewnątrz HB- przydałby się pistolet z przynajmniej 50cm lancą, znacznie by to ułatwiło pracę (można uniknąć wkładania ręki z pistoletem miedzy wirujące rolki   )

Pozdrawiam,

Offline

#33 2015-09-20 20:44:21

Artur
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-23
Liczba postów: 12
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: WRZESIEŃ 2015

20.09.2015 zmiana II

Zmiana spokojna, bez żadnych problemów.

Panowie od siatek skończyli pracę, siatki są założone we wszystkich alejkach.

Offline

#34 2015-09-22 04:59:12

PiotrekS
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-24
Liczba postów: 17
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: WRZESIEŃ 2015

zmiana III 21.09.2015


Od ok. godz 23:00 na SRM2 zaczał się pojawiać coraz częściej błąd „stop awaryjny kontroli zerwania liny”.
Dzwig miał zlecenia w bardzo skrajnych miejscach : z Y1 na Y10 , z Y10 na Y3 itp.
W pewnym momencie praktycznie przy każdym zleceniu pojawiał się ww. błąd.
Postałem dłuższy czas i kasowalem bląd, żeby większość palet zeszła na dostawy (żeby móc zablokować srm2).
Lina regulacyjna była zbyt długa przez co obciążnik ogranicznika predkosci wisiał za nisko, tuż nad wyłącznikiem i powodował jego załączenie przy dłuższych ruchach w kierunku Y.
Ok godz  4:20 udało mi się uporać z tą liną i srm2 ruszył.
Od tamtej pory  problem się nie pojawił.

Bedąc w budynku technicznym usłyszałem alarm na LOX, trwało odliczanie do gaszenia gazem, nie zauważyłem żadnego zagrożenia więc skasowałem alarm.
W ochronie nie było żadnego sygnału że coś tam się dzieje. Dopiero po 2 godz dostałem telefon żeby sprawdzić co się dzieje na LOX bo ochrona ma alarm.
Sprawdziłem ponownie  i było wszystko w porządku.
Błąd w LOXie z wentylacją przy 2, nie mogłem go skasować.

Poza tym „spokojnie” jedynie:
1 paleta zakleszczona przy wyjeździe z SRM2
1 paleta zakleszczona na infiderze (klocek), po podlozeniu palety nie przechodziła kontroli (za wysoka) i miała iść do poprawki.

Offline

#35 2015-09-26 20:47:27

PiotrekS
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-24
Liczba postów: 17
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: WRZESIEŃ 2015

zmiana II 26.09.2015


Zmiana dość spokojna.
Kilka wystających folii, przekrzywione środkowe klocki palety.

Regulacja czujek i lusterek na układnicach.

Wychodząc z pickingu na budynek techniczny nad głowami na zewnatrz wiszą dwie lampy, zauważyłem że nie świecą.
W rozdzielni biurowej w LVS13 znajduje się zegar sterujący i nie był po pierwsze ustawiony,
Po drugie stycznik za nim (k 110.4) nie był podłączony pod przewód neutralny i stycznik nie działał.

Smary z biura i budynku technicznego przeniesione do szafy na akumulatorowni.

Wiadomość dodana po 23 h 56 min 07 s:
zmiana II 27.09.2015

-Wymiar swobodny z lewej strony na SRM 2 , nie widziałem żadnej folli, naklejki odstającej z palet z regałów, więc tylko skasowałem- błąd się nie powtórzył.
-Brak błedów związanych z folią na paletach.
-Brak błędów związanych z uszkodzoną paletą (poza infiderem)
-Przedmuch SRM 1
-Przedmuch przenośników od infidera do wjazdu na HB
- Kontrola pomieszczenia LOX w godz. 15:30, 18:30, 21:30 – wszystko dobrze.

Offline

#36 2015-09-30 04:40:03

PiotrekS
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-24
Liczba postów: 17
Windows 7Internet Explorer 11.0

Odp: WRZESIEŃ 2015

Zmiana III 29.09.2015

Zmiana spokojna.

Brak jakichkolwiek błędów na układnicach.

Zgłoszono problemy z bramami zewnętrznymi na rampie 2 i 3. Po sprawdzeniu i resecie chodziły normalnie, nie zgłaszano mi później żadnych problemów.

Na przenośniku grawitacyjnym 6 stanęła pierwsza rolka zwalniająca, nie szła w żadną stronę. Zdemontowałem ją, po odstaniu w cieple próbowałem ją poruszyć i poszła ale zostawiam do weryfikacji na kolejnej zmianie.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
hardhc - nowaperspektywa - skaldowie - wwwfoteczki - frondel