Forum HB

Technicy HB

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-09-22 04:57:56

PiotrekS
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-24
Liczba postów: 17
Windows 7Internet Explorer 11.0

stop awaryjny kontroli zerwania liny

Od ok. godz 23:00 na SRM2 zaczał się pojawiać coraz częściej błąd „stop awaryjny kontroli zerwania liny”.
Dzwig miał zlecenia w bardzo skrajnych miejscach : z Y1 na Y10 , z Y10 na Y3 itp. W pewnym momencie praktycznie przy każdym zleceniu pojawiał się ww. błąd.
Postałem dłuższy czas i kasowalem bląd, żeby większość palet zeszła na dostawy.
Do Ogranicznika prędkości podwieszony jest obciążnik naprężający linę, pod nim znajduje się wyłącznik pozycyjny który sprawdziłem podczas postoju na półautomacie. Załączenie go wyrzucało błąd którego szukałem.
Znalazłem w dokumentacji pkt. 6.6.3.2 ustawienie liny regulacyjnej. Wg tego punktu obciążnik powinien wisieć powyżej punktu odniesienia (profilu) 50-70mm, sprawdziłem na srm2 i pozostałych układnicach, że aż tak dużej odległości nie ma. Natomiast na srm 2 była ona najmniejsza- obciążnik prawie opierał się na wyłączniku. Każdy dłuższy ruch w góre/dół powodował zadziałanie tego wyłącznika.
Z warsztatu wziąłem linkę, śrubę rzymską oraz zacisk do linki i podpiałem linę regulacyjną żeby ja naciągnąć i odczepić od wodzaka a następnie zmniejszyć jej długość (regulacja zaciskami).
Ok godz  4:00 udało mi się uporać z tą liną i srm2 ruszył.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
aegos - ace - nowaperspektywa - klanbialystok - frondel